plakatklaudyniadajpg


zaproszenienasprztanieklaudyna_1jpg


Klaudyn 16 marca 2017 r.
Szanowni Państwo,
Niniejszym informuję, że w dniu 12 marca 2017 r. TVP3 w programie ogólnokrajowym przedstawiła reportaż o naszych problemach związanych z funkcjonowanie zarówno wysypiska jak i kompostowni z instalacjami  MPO S.A. na Radiowie.
Link:

https://tvp3.tvp.pl/29474083/12032017

WZ

Klaudyn 02.03.2017 r.


Szanowni Państwo, Członkowie Stowarzyszenia Klaudyn,
W imieniu Zarządu serdecznie zapraszam na Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze, które odbędzie się w Stawisku w dniu 16 marca 2016 r. o godz. 18.00.
Szczegóły w przesłanym Państwu zawiadomieniu.
 
WZ


Klaudyn 04.01.2017 r.

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Klaudyna, Członkowie i Sympatycy Stowarzyszenia Klaudyn,
Poniżej podaję link do Komunikatu Wójta Stare Babice na temat projektu ustawy metropolitarnej dla m. st. Warszawy.
Komunikat Wójta - http://www.stare-babice.pl/pl/news/komunikat-w%C3%B3jta-w-sprawie-ustawy-metropolitalnej

WZ


Klaudyn 21 grudnia 2016 r.

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Klaudyna, Członkowie i Sympatycy Stowarzyszenia Klaudyn,
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2016 Roku, życzę Państwu w Imieniu Zarządu Stowarzyszenia Klaudyn zdrowych, pogodnych i w rodzinnym gronie Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku.
Niech na stole wigilijnym nie zabraknie nie tylko potraw ale również wzajemnej miłości i szacunku.
Niech się spełnią Państwa wszystkie życzenia i marzenia - i te duże i te malutkie.
Wszystkiego najlepszego.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Klaudyn

Prezes - Walerian Żyndul


Klaudyn 10.04.2016 r.

Szanowni Państwo, członkowie Stowarzyszenia W dniu 22 kwietnia 2016 r. po raz kolejny będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Ziemi.
Stowarzyszenie Klaudyn widząc jak zanieczyszczane jest wokół nas środowisko naturalne (i nie tylko) i jak trudno jest nam utrzymać porządek nawet w najbliższym otoczeniu, chce wspólnie z mieszkańcami Klaudyna uporządkować chociaż symbolicznie część Klaudyna.
Dlatego zapraszamy w dniu 16.04.2016 r. na akcję "Sprzątamy Klaudyn". Zaczniemy o godz. 10.00 u zbiegu ul. Lutosławskiego i Szymanowskiego (obok przepompowni ścieków).

Zaproszenie (link): "Zaproszenie na Sprzątanie Klaudyna"

Do zobaczenia - zapraszam w imieniu zarządu Stowarzyszenia

- W.Ż.

Klaudyn 31 marca 2016 r.

Szanowni Państwo,
Na stronie Urzędu Gminy Stare Babice ukazało się OGŁOSZENIE o wyłożeniu do publicznego wglądu projektuMiejscowego planu zagospodarowania przestrzennego południowej części wsi Klaudynwykonywanym na podstawie uchwały Nr XXIV/240/13 z dnia 24 stycznia 2013 r., wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

Link do strony z ogłoszeniem: http://stare-babice.pl/pl/news/ogłoszenie-5

WZ

WIOSENNEPORZĄDKI

Już widać oznaki wiosny - tak oczekiwanej przez większość z nas. Ustąpił śnieg, wydłużyły się dni, słońce mocniej grzeje. Roślinność budzi się do życia – nabrzmiewają pączki na drzewach i krzewach, wychodzą z ziemi rośliny cebulowe, już pojawiły się przebiśniegi i pierwsze krokusy, a lada dzień łąki i ogródki przywitają nas feerią barw. Ale czy będą to tylko barwy kwiatów? Już teraz daje się zauważyć wiele kolorowych plam, choć okres wegetacji dopiero się rozpoczyna. Te kolory, niestety, nie mają nic wspólnego z roślinnością – to obecne wszędzie śmieci! Butelki, puszki, papiery, folie…… Są wszędzie – w rowach, na ulicach, w naszym lesie. A właśnie - czy potrafimy docenić to, że mamy w sąsiedztwie prawdziwy skarb – Kampinoski Park Narodowy?

Śmieci, śmieci, śmieci. Kto z nas ich nie widzi? – Zapewne wszyscy. Kto z nas pochyli się, żeby podnieść jakąś butelkę, czy torbę foliową łopocącą na wietrze, „upiększającą” nasze sąsiedztwo – pobliski rów, łąkę, czy ulicę prowadzącą do naszej posesji? – Pewnie są tacy, ale myślę, że nieliczni. Dołączmy do nich! Posprzątajmy nasz świat! Nie od razu oduczymy śmiecących od wyrzucania śmieci gdzie popadnie, ale wierzę, że niejeden schowa papierek do kieszeni aby wyrzucić go później do kosza, gdy w otoczeniu nie będzie widać innych śmieci. Zmiany ludzkich zachowań to bardzo powolny proces, ale dlaczego tego nie rozpocząć?! Nie ma na co czekać! Wiosenne porządki to bardzo dobry początek!

Nie może być przyzwolenia dla zaśmiecania, jest to rodzaj niszczenia naszego wspólnego dobra – miejsca, gdzie żyjemy. Dlatego apeluję, aby piętnować wszelkie nieprawidłowe, społecznie naganne zachowania. Tworzenie „prywatnych wysypisk śmieci” – są takie w lesie - jest karalne i takie przypadki należy zgłaszać do straży gminnej:

tel.: 22-721-02-11; 22-722-53-92; e-mail: straz.gminna@stare-babice.waw.pl.

Wyjdźmy poza własne podwórka, wystarczy najbliższe sąsiedztwo. Do tego nie potrzeba żadnych funduszy. Potrzeba odrobiny wrażliwości i poczucia, że wszyscy jesteśmy gospodarzami w Klaudynie. To nie wstyd sprzątać. Wstyd mieszkać w śmietniku!

Niestety, są i tacy, którzy nie przejmują się również i własną posesją. I to nie jest prawda, że to wyłącznie ich sprawa. Tworzymy społeczność, i jako jej cząstka, musimy się liczyć z pozostałymi. Wierzę, że wiosna doda nam sił i zapału. W słoneczny dzień, to aż chce się coś zrobić w najbliższym otoczeniu – sądzę, że to nie są tylko moje odczucia.

Postarajmy się, aby nie tylko Natura była autorką zmian w naszym otoczeniu, aby nie tylko Onaprzyczyniła się do tego, że Klaudyn wypięknieje na wiosnę.

Sądzę, że nam wszystkim powinno zależeć na tym, aby otoczenie, w którym żyjemy było zadbane, przyjazne i estetyczne. Daje się zauważyć troskę i dbałość wielu mieszkańców o swoje posesje oraz ogólny wygląd Klaudyna. Niejeden z nas poświęca swój czas, aby żyło nam się lepiej, wygodniej i przyjemniej. Nie pozwólmy, aby mniejszość zniweczyła te wysiłki i psuła obraz całej miejscowości.

Pamiętajmy - w dużej mierze od nas samych zależy jakość życia! 

Mieszkanka Klaudyna

Członkini Stowarzyszenia Klaudyn

Klaudyn 31 marca 2016 r.

Uwaga:

Nie może być przyzwolenia dla niszczenia mienia zarówno prywatnego, jak i publicznego. Dlatego apelujemy, aby wszelkie nieprawidłowe, społecznie naganne zachowania zgłaszać do naszej dzielnicowej – pani Agata STASIACZEK. Razem z panią dzielnicową zachęcamy do informowania policji o stwierdzonych aktach wandalizmu oraz osobach podejrzanych o ich dokonanie. Tylko wspólne działania mieszkańców mają szansę ukrócenia takich negatywnych zjawisk. Informacje można zgłaszać osobiście lub telefonicznie pod numerami: (022)752 80 06 lub 600 997 654.WZ
Klaudyn 27 marca 2016 r.

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Klaudyna, Członkowie i Sympatycy Stowarzyszenia Klaudyn,
Z okazji Święta Zmartwychwstania w imieniu Zarządu Stowarzyszenia Klaudyn życzę Państwu dużo zdrowia, szczęścia, pogody ducha i samych słonecznych dni nie tylko w okresie Świąt ale również w życiu codziennym.
Wszystkiego najlepszego.


Link:Życzenia Wielkanocne

Walerian Żyndul - prezes
Ze strony internetowej Urzędu Gminy Stare Babice:


Kontrola wywozu nieczystości

Wzmożone kontrole wywozu nieczystości

Informujemy, że Straż Gminna Stare Babice wraz z GPK Eko-Babice Sp. z o. o. podjęły działania zmierzające do podniesienia skuteczności kontroli wywozu nieczystości płynnych na terenie gminy Stare Babice.

Kontrola ma polegać m.in. na weryfikacji rachunków za wywóz nieczystości płynnych, sprawdzania terminowości zamawiania odbioru oraz przyjmowania zgłoszeń o nielegalnym pozbywaniu się takich nieczystości.

Nielegalne pozbywanie się będzie karane mandatem, będą także przeprowadzane rekontrole osób ukaranych.

Efektem takiego działania mam być zmniejszenie ilości takich przypadków.

WZ


Klaudyn 21.12.2015 r.

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Klaudyna,

W Radnej Karoliny Bielińkiej, Sołtysa Aleksandra Jadczaka i Rady Sołeckiej przekazuję serdeczne życzenia zdrowia, refleksji i radości, pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia a także szampańskiego, niepowtarzalnego Sylwestra oraz wielu sukcesów w 2016 r..

Życzenia: Karta z życzeniami

WZ
Klaudyn 15 grudnia 2015 r.

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Klaudyna, Członkowie i Sympatycy Stowarzyszenia Klaudyn,

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2016 Roku, życzę Państwu w Imieniu Zarządu Stowarzyszenia Klaudyn zdrowych, pogodnych i w rodzinnym gronie Świąt oraz szcęśliwego Nowego Roku.
Niech na stole wigilijnym nie zabraknie nie tylko potraw ale również wzajemnej miłości i szacunku.
Niech się spełnią Państwa wszystkie życzenia i marzenia - i te duże i te malutkie.
Wszystkiego najlepszego.

Kartka z życzeniami: Życzenia

Prezes
Walerian Żyndul

Klaudyn 28 października 2015 r.

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Klaudyna, Członkowie Stowarzyszenia Klaudyn,

W imieniu Wójta Gminy Stare Babice - organizatora Zebrania Wiejskiego - serdecznie zapraszam na spotkanie związane z wyborem Sołtysa wsi Klaudyn na najbliższą 4-letnią kadencję.
Zebranie odbędzie się 17 listopada 2015 r. o godz. 18.00 w Stawisku przy ul. Ciećwierza.
Serdecznie zapraszamy.

Zaproszenie: "Wybory Sołtysa wsi Klaudyn"

WZ

Klaudyn 28 września 2015 r.

W imieniu właścicieli firmy "U Patrycji" zapraszamy do otwarcia nowego pawilonu w Klaudynie przy ul. Lutosławskiego 57.
Otwarcie nastąpi w dniu 3 października 2015 r. o godz. 9.00.

Zaproszenie: "U Patrycji"

WZ
Klaudyn 14 września 2015 r.

Zapraszam Państwa do obejrzenia fotoreportażu z Pikniku Rodzinnego, który odbył się w dniu 13 września 2015 r. - ZDJĘCIA

Jednocześnie dziękujemy wszystkim uczestnikom imprezy za aktywny w niej udział.

WZ
Klaudyn 24 sierpnia 2015 r.

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Klaudyna, członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Klaudyn,
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam na imprezę rekreacyjno - sportową pod nazwą "KLAUDYNIADA", która odbędzie się w dniu 13 września 2015 r. na terenie hotelu STAWISKO (ul. Ciećwierza - szczegóły w ogłoszeniu).
Jednocześnie zapraszamy Państwa do aktywnego udziału w imprezie oraz ewentualnego wykorzystania okazji do promowania swojej działalności oraz swoich zainteresowań.
W tym celu zapraszamy do kontaktu z organizatorami.

Plakat KLAUDYNIA

WZ
Klaudyn 18 sierpnia 2015 r.Szanowni Państwo, Mieszkańcy Klaudyna, członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Klaudyn,

W dalszym ciągu (po zebraniu wiejskim w dniu 17.06.2015 r.) utrzymujemy kontakt z Urzędem Gminy Stare Babice w sprawie infrastruktury technicznej w naszej miejscowości.

Na spotkaniu w dniu 6 sierpnia br. z Wójtem Gminy zostaliśmy powiadomieni o podjętych działania na rzecz poprawy stanu dróg w Klaudynie oraz innych działań wynikających z oczekiwań mieszkańców.

Na potwierdzenie informacji otrzymaliśmy oficjalnego e-maila od Pana Marcina Zająca - Zastępcy Wójta.

Wg tej informacji:

1. ul. Krzyżanowskiego

W dniu 8 lipca b.r. odbyło się przesłuchanie świadków (starych mieszkańców Klaudyna) na okoliczność istnienia drogi publicznej – ulicy Krzyżanowskiego od czasów przedwojennych. Dotyczy to działki o nr ew. 581 (pas gruntu o szerokości ok. 3 metrów i długości ok. 1700 m o nieuregulowanym stanie prawnym, stanowiący środkową część ul. Krzyżanowskiego). Ten protokół był niezbędny do złożenia wniosku do Starosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego o uregulowanie stanu prawnego tego gruntu na własność Skarbu Państwa. Taki wniosek został złożony w Starostwie 17 lipca b.r.. Z informacji uzyskanych w Starostwie w dniu 14 sierpnia b.r. wynika, że wydział Mienia Skarbu Państwa, wystawił już zaświadczenie niezbędne do założenia księgi wieczystej i czeka na podpis Starosty. Po uzyskaniu tego dokumentu Gmina wystąpi z wnioskiem do Wojewody Mazowieckiego o wydanie decyzji komunalizacynej potwierdzającej własność Gminy Stare Babice.
Równolegle trwają rozprawy administracyjne prowadzone przez Starostę Powiatu Warszawskiego Zachodniego dotyczące wywłaszczeń tych działek, gdzie właściciele nie wyrazili zgody na sprzedaż Gminie, gruntu przeznaczonego na poszerzenie ulicy.
W dniach od 1 do 4 września w Urzędzie Gminy  odbędą się negocjacje z właścicielami gruntów wydzielonych na poszerzenie południowej strony ul. Krzyżanowskiego.

2. ul. Szymanowskiego

Przygotowywany jest wniosek o komunalizację. Po skompletowaniu dokumentacji zostanie on złożony do Wojewody Mazowieckiego.
Okazało się, że w wypisie z rejestru gruntów działek przeznaczonych pod drogę został wpisany użytek LS, a powinno być dr. Wojewoda odrzuciłby nasz wniosek o komunalizację więc w dniu 14 sierpnia b.r. wystąpiliśmy do Starosty z wnioskiem o wpis użytku dr.
Planowane w pierwszej kolejności prace będą dot. części pomiędzy ul. Lutosławskiego i Ciećwierza. Wzdłuż planowanej i poszerzonej ul. będą  oprócz ciągów pieszych ścieżki rowerowe.

3. ul. Lutosławskiego

W dniu 7 września b.r. o godz. 16;30 w Urzędzie Gminy Stare Babice (sala konferencyjna, nowy budynek urzędu) odbędzie się spotkanie z mieszkańcami ul. Lutosławskiego, odnośnie podziału nieruchomości i wykupu gruntów przeznaczonych pod poszerzenie przedmiotowej ulicy.

4. ul. Wagnera i Karłowicza

Jesteśmy na etapie wstępnego projektu podziału z urzędu ul. Wagnera i Karłowicza. Po wydzieleniu tych gruntów, przystąpimy do negocjacji z właścicielami celem nabycia gruntu drogowego na rzecz Gminy Stare Babice.

5. ul. Paganiniego

W dwa tygodnie temu zostały zakończone negocjacje z właścicielami gruntów przy ul. Paganiniego, którzy wyrazili zgodę na sprzedaż Gminie działek przeznaczonych pod drogę.

Jednocześnie informujemy, że od przyszłego tygodnia zostaną rozpoczęte prace przygotowawcze do wyłożenia asfaltu w ulicach: Ravela, Bacewicz, Stefaniego, Kurpińskiego i Straussa.
Ulica Prokofiewa będzie mogła być utwardzona po wykonaniu planowanego odwodnienia jej części.”

Ponadto przekazano nam informację, że Gmina uzyskała prawa własności do działki przy ul. Ciećwierza (około 2.400 m2) i rozpocznie się projektowanie jej zagospodarowania na cele rekreacyjno-sportowe dla mieszkańców  Klaudyna.

 Informacje te napawają nas optymizmem co do dalszych działań na rzecz infrastruktury technicznej w naszej miejscowości.
Liczymy na dalszą i owocną współpracę z władzami Gminy Stare Babice.
Korzystając z okazji przypominam o planowanym na 13 wrzesnia 2015 r. pikniku rodzinnym w Klaudynie. Szczegóły dot. imprezy w najbliższym czasie.

Prezes Stowarzyszenia Klaudyn

Walerian ŻyndulKlaudyn 4 czerwca 2015 r.


Szanowni Państwo, Mieszkańcy Klaudyna i członkowie naszego Stowarzyszenia,

W imieniu Radnej, Sołtysa i Stowarzyszenia serdecznie zapraszam na spotkanie z Panem Krzysztofem Turkiem, Wójtem Gminy Stare Babice.
Spotkanie odbędzie się w Stawisku (przy ul. Ciećwierza 14) w dniu 17 czerwca o godz. 18.00.
Wiodącym tematem spotkania będą problemy mieszkańców Klaudyna przede wszystkim w zakresie infrastruktury technicznej i planowanych inwestycji.
W kwietniu 2015 r. przedstawiciele naszego Stowarzyszenia spotkali się z Wójtem i przedstawili listę problemów do rozwiązania w naszej miejscowości z prośbą o konstruktywne spotkanie z mieszkańcami.
W załączeniu treść naszego wystąpienia.
Jeszcze raz serdecznie zapraszam do aktywnego i twórczego udziału w zaplanowanym spotkaniu.

Pismo do Wójta: Pismo 27.04.2015 r.
WZKlaudyn 09 maj 2015 r.

Szanowni Państwo,


W dniu 13 września 2015 r. na terenie Stawiska zaplanowano organizację imprezy integracyjnej i rekreacyjno-sportowej dla mieszkańców Klaudyna.
Inicjatorami tej imprezy są: Sołtys, Rada sołecka, Radna Rady Gminy Stare Babice oraz Stowarzyszenie Klaudyn.
Chcemy jednocześnie aby nie była to impreza dla imprezy ale żeby autentycznie sprzyjała integracji mieszkańców.
Dlatego też zwracamy się do Państwa z apelem o włączenie się w organizację tego pikniku.
Wierzymy, że wspólnie organizowane imprezy trwalej zapisują się w naszej pamięci.
Poniżej link do apelu organizatorów.

Link: APEL

WZ
Klaudyn 16 kwietnia 2015 r.

Szanowni Państwo,

Dzięki dotacjom unijnym mamy szansę na korzystanie z coraz to nowszych technologii. Jedną z takich technologii jest światłowód, który jest obecnie zakopywany i rozwieszany na słupach w Powiecie Warszawskim Zachodnim.
Światłowód jest również układany w Klaudynie. Niestety wykonawcy często trafiają na kłopoty związane z nieuregulowanym stanem prawnym między innym dróg (współwłasność).
Jesteśmy coraz bliżej szansy na korzystanie z tej nowoczesnej technologii.
Dla osób, które chcą się czegoś więcej dowiedzieć na ten temat podajemy link na stronę firmy SKYNET, która realizuje na naszym terenie ten projekt.
Znajdziecie Państwo na tej stronie krótki film, który w sposób prosty obrazuje zalety światłowodowego przesyłu danych.

http://www.skynet.net.pl/ue/informacje-o-projekcie.html

Pozdrawiam

WZ
Klaudyn 05 kwietnia 2015 r.

Szanowni Państwo, Przyjaciele, Koleżanki i Koledzy, Mieszkańcy Klaudyna,

Niech Wielkanocny Czas napełni serca miłością, smutki zmieni w radość, a zmartwienia w nadzieję.

Weselmy się i radujmy, Alleluja!

Wszystkiego najlepszego dla Was i Waszych Rodzin życzy Zarząd Stowarzyszenia Klaudyn.

Życzenia
 


Klaudyn 19 grudnia 2014 r.

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Klaudyna, Członkowie Stowarzyszenia Klaudyn i nasi Sympatycy,

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2015 Roku zarząd Stowarzyszenia Klaudyn życzy Państwu i Waszym Rodzinom dużo szczęścia, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Życzymy spędzenia tego podniosłego okresu wśród najbliższych, w prawdziwie rodzinnej atmosferze. Natomiast w 2015 roku życzymy spełniania marzeń zarówno tych osobistych jak i zawodowych. I niech ten rok będzie dla naszego Klaudyna rokiem po prostu lepszym od minionych.

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Link do kartki: Życzenia Stowarzyszenia Klaudyn

WZ


Klaudyn 21.11.2014 r.

Szanowni Państwo,

Kolejny z kandydatów, którzy wyrazili zgodę na prezentację swojej o Jest to Pani Małgorzata Skubiszak-Gołębiewska, która była kandydatką z naszego okręgu wyborczego Poniżej cytat z tego e-maila:

Szanowni Państwo,
Trwało to trochę dłużej niż zwykle, ale ostatecznie dotarły do mnie  oficjalne wyniki głosowania i skład przyszłej Rady Powiatu.
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos. Niestety, nie udało mi się dołączyć do grona Radnych Powiatu.
Było blisko, ale zabrakło 10 głosów. 
Biorąc pod uwagę potencjał wyborczy Klaudyna pokazuje to, jak niewiele brakowało aby nasza miejscowość miała w końcu swojego przedstawiciela w Powiecie. 
Przykro mi wobec tych, którzy liczyli na mnie i być może  czują się teraz rozczarowani. Było to moje pierwsze tego typu doświadczenie, z którego wyciągnęłam wiele wniosków. 
Przy licznych zaletach wprowadzenia w naszym kraju samorządności, widzę również pewne słabości tego systemu. Większość z nas ma bardzo zbliżone potrzeby i cele, mimo to, w okresie wyborczym dochodzi między nami do negatywnych podziałów. W  mojej ocenie nie służy to sile lokalnej społeczności jaką jesteśmy.
Tegoroczna kampania była szcególnie trudna i burzliwa, głównie ze względu na nękający nas wielki problem odoru, który zdominował wszystkie merytoryczne dyskusje. Mam nadzieję, że wygranym, przy wsparciu reszty mieszkańców, uda się go  rozwiązać. Bardzo bym sobie życzyła , aby  nie zostały zapomniane również inne potrzeby Klaudyna. 
Dziękuję uczestnikom wyborczej dyskusji, a Pani Karolinie Bielińskiej serdecznie gratuluję i życzę wielu sukcesów w Radzie Gminy.

Małgorzata Skubiszak-Gołębiewska


WZ

Klaudyn 19.11.2014 r.

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Klaudyna,

Wybory, wybory i po wyborach.
Jakie wnioski się nasuwają po tym akcie - po pierwsze frekwencja - brak aktywności w wyborach mieszkańców Klaudyna (43%) oznacza obojętność wobec tego co się wokół nas dzieje.
Nie chcemy zmian, nie chcemy nic od tych, którzy decydują o jakości naszego życia, o naszej infrastrukturze. O tym świadczy między innymi ilość uczestników w spotkaniach wyborczych.
Po drugie aktywność społeczna. Zamykamy się we własnych "skorupach" - mam kochająca się rodzinę, znajomych, z którymi regularnie się spotykamy, ładny dom, ogród i w nim nikt mi nic nie zrobi....
W nim nie - ale to co się dzieje wokół niego też powinno nas interesować. Żyjemy w określonych warunkach, które nam albo to życie ułatwiają albo utrudniają - drogi, kanalizacja, woda, energia, bezpieczeństwo, sąsiedztwo, odór ..... Tych czynników jest wiele.
Dlatego też nie powinniśmy być bierni i liczyć na "Walenrodów", którzy za nas coś tam załatwią.
Bez wspólnego działania każdy z nas z osobna (bez względu na pozycję społeczną, zajmowane stanowisko, znajomości) jest nikim, nie jest partnerem do rozmów, do rozwiązywania naszych lokalnych problemów.
Dlatego też powinniśmy utrzymywać kontakt i wspólnie działać na rzecz naszej przecież nie małej społeczności. Jesteśmy największym obwodem wyborczym w naszej gminie. Szacuję, że gdybyśmy się wszyscy zdeklarowali wyborczo lub zameldowali w Klaudynie byłoby nas co najmniej o 20-30% więcej. A to już jest siła.
Po to żeby działać, być aktywnym społecznie nie trzeba np. należeć do naszego Stowarzyszenia.
Wystarczy nas wspomagać, służyć radą, swoim doświadczenie, pomocą w organizowanych np. akcjach, inicjatywach.
Dlatego też proszę o zglaszanie się chętnych do współdziałania, o kontakty e-mailowe służące np. do wymiany bieżących informacji dotyczących przede wszystkim Klaudyna i okolicy.
Przemyślmy to co powyżej poruszyłem i zapraszam wszystkich do współpracy.
A propo wyborów ....
Z kandydatów, którzy wyrazili zgodę na prezentację swojej osoby i programu działania na naszej stronie internetowej odezwała się e-mailowo Pani Karolina Bielińska, która wg danych z komisji wyborczej wygrała wybory i będzie radną reprezentującą Klaudyn w Radzie Gminy Stare Babice. Poniżej cytat z tego e-maila:

"Szanowni Państwo, Chciałabym bardzo serdecznie podziękować każdemu z Państwa za wsparcie i głosy oraz zaufanie, jakim mnie obdarzyliście. Dobra energia i wspólna praca to wartości, które mam nadzieję zaowocują jako szansa na budowanie lepszej przyszłości  
Bardzo gorąco i serdecznie dziękuję wszystkim Mieszkańcom, którzy wzięli udział w Wyborach Samorządowych. Wasza obecność przy urnach nie była tylko wypełnieniem obywatelskiego obowiązku, ale przede wszystkim była wyrazem Waszego zainteresowania i zaangażowania w sprawy Klaudyna.
Zdając sobie sprawę, że nie można zmarnować stojącej przed nami szansy na poprawę warunków życia mieszkańców, deklaruję wolę współpracy ze wszystkimi, którym tak jak mojej osobie na sercu leży dobro mieszkańców, naszej miejscowości oraz Gminy.

Bielińska Karolina"

Pani Karolino, gratulujemy wyniku i wyboru, liczymy na współpracę i mamy nadzieję, że kontakt z wyborcami nie skończy się wraz z wyborem a kolejny w następnej kampanii wyborczej tzn. za 4 lata. Pani Karolina Bielińska tak jak i jej komitet wyborczy został obdarzony przez mieszkańców Klaudyna bardzo dużym kredytem zaufania, którego mamy nadzieję, że nie zawiodą.

WZ


Klaudyn 12.11.2014 r.

Szanowni Państwo,

Serdecznie dziękuję za udział w zorganizowanym przez Stowarzyszenie Klaudyn spotkaniu z kandydatami do władz samorządowych.
W spotkaniu wzięło udział około 40 osób.

Ponadto serdecznie dziękuję:

- Pani Karolinie Bielińskiej – kandydatce na radną do Rady Gminy Stare Babice
- Pani Małgorzacie Skubiszak – Gołębiewskiej – kandydatce na radną do Rady Powiatu Warszawskiego Zachodniego
-  Panu Krzysztofowi Kaliszewskiemu– kandydatowi na radnego do Rady Powiatu Warszawskiego Zachodniego
- Panu Tomaszowi Szubie – kandydatowi na wójta Gminy Stare Babice
oraz Panu Henrykowi Kuncewiczowi – Przewodniczącemu Rady Gminy Stare Babice i kandydatowi na radnego na nową kadencję z Koczarg za przybycie na spotkanie i za udział w dyskusji nad problemami mieszkańców Klaudyna.

Obecni na spotkaniu kandydaci do władz samorządowych mieli okazję zaprezentowania się zebranym mieszkańcom Klaudyna i odpowiadać na zadawane pytania.
Dyskusja toczyła się między innymi wokół następujących tematów:
- odór z instalacji związanych z przetwarzaniem odpadów przez MPO (temat ten praktycznie zdominował to spotkanie)
- jakość wykonanych inwestycji drogowych, oświetlenie niektórych ulic
- transport publiczny, ceny biletów i strefy
- spowolnienie ruchu pojazdów na ul. Ciećwierza i Lutosławskiego
- częste przerwy w dostawach energii elektrycznej
- dowóz dzieci z Klaudyna do szkół w Starych Babicach i w Koczargach.

Nie na wszystkie pytania udało się usłyszeć  zadawalające odpowiedzi.
Pan Henryk Kuncewicz – Przewodniczący Rady Gminy starał się na niektóre pytania odpowiedzieć (co w niektórych sprawach robi UG Stare Babice) oraz informował jakich odpowiedzi  na niektóre tematy udzielał Wójt Gminy Stare Babice na spotkaniu w dniu 6.11.2014 r..
Poruszone tematy pokazują jakie sprawy są między innymi do załatwienia w Klaudynie. Wiele z nich powinno się znaleźć w planach inwestycyjnych oraz w kalendarzu działań nowych władz – bez względu kto do nich zostanie wybrany.

Ze strony Stowarzyszenia możemy deklarować, że będziemy się tymi sprawami zajmować w swojej codziennej działalności.
Jeżeli chodzi o sprawę co raz bardziej otaczającego nas odoru to po uzyskaniu kompetentnych informacji będziemy próbowali propagować prawne ograniczenia działalności MPO poprzez np. składanie pozwów do sądów.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za udział w spotkaniu.
Korzystając z okazji apelujemy o aktywny udział w wyborach samorządowych.
Skorzystajmy z prawa wyborczego – do zobaczenia przy urnach wyborczych.

Poniżej zamieszczamy link do odpowiedzi z Biura Nadzoru Właścicielskiego m. st. W-wy na pytania zadane e-mailowo przez Pana Krzysztofa Kaliszewskiego w sprawie wysypiska śmieci Radiowo eksploatowanego przez MPO i instalacji z nim związanych.

- Odpowiedź BNW z dnia 10.11.2014 r. w sprawie wysypiska Radiowo

WZ


Klaudyn 10 listopada 2014 r.

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Klaudyna,

Uczcijmy Święto Niepodległości - wywieśmy flagę narodową.
Dzisiejszy spacer po Klaudynie trochę mnie zasmucił. W przeciwieństwie np.do święta 3 maja nie zauważyłem na naszych nieruchomościach naszej narodowej flagi. Wisiały one nielicznie.
Jeżeli ktoś zapomniał, nie zdążył powiesić flagi - jest jeszcze szansa na uczczenie tym gestem Święta Niepodległości.
Od tego dnia dla Polski skończyła się niewola i zaczęła się wolność.

WZ


Klaudyn 07.11.2014 r.

                                                                              Z A P R O S Z E N I E

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Klaudyna,
 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w imieniu Stowarzyszenia Klaudyn serdecznie zapraszam na spotkanie związane z wyborami samorządowymi pod hasłem „Porozmawiajmy o Klaudynie”.

Do udziału w spotkaniu, które odbędzie się 12 listopada 2014 r. na terenie Domu Weselnego STAWISKO, w Klaudynie, przy ul. Ciećwierza 14, o godz. 18.00 zapraszamy również osoby kandydujące do władz samorządowych (gminy, powiatu, sejmiku Województwa Mazowieckiego).

Celem spotkania jest bezpośrednie poznanie kandydatów do władz samorządowych, ich programów wyborczych oraz dyskusja na temat problemów z jakimi na co dzień borykają się mieszkańcy Klaudyna.

Wiem, że okres ten jest szczególnie dla większości z nas napięty zarówno ze względów służbowych jak i prywatnych.
Pomimo tego serdecznie zapraszam na to spotkanie gdyż będzie ono również okazją do wzajemnego poznania oraz może ułatwić nam dalsze kontakty i osiąganie wspólnych celów na rzecz naszej społeczności.

Zapraszamy

WZ


Klaudyn 04.11.2014 r.

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Klaudyna,


Do wyborów pozostały już tylko niecałe 2 tygodnie. Zapraszamy do aktywnego udziału w nich.
Na nasz apel do kandydatów w wyborach samorządowych o przedstawienie się naszej społeczności na stronach Stowarzyszenia Klaudyn oprócz Krzysztofa Kaliszewskiego odpowiedzieli:
- Karolina Bielińska - kandydatka z Klaudyna na radną do Rady Gminy Stare Babice ( http://dzialajmy-razem.blogspot.com/search/label/Karolina%20Bieli%C5%8 )
- Małgorzata Skubiszak - Gołębiewka - kandydatka z Klaudyna na radną do Rady Powiatu Warszawskiego Zachodniego
- Jerzy Misiak - kandydat z naszej powiatu do Sejmiku Województwa Mazowieckiego.
Jeżeli chcecie Państwo poznać innych kandydatów, najprawdopodobniej można ich wyszukać na stronach internetowych komitetów wyborczych lub poznać z ulotek dostarczanych do skrzynek na listy.
My prezentujemy tych, którzy wyrazili zgodę na pokazanie swojego wizerunku (i programu działania) na naszej stronie internetowej oraz za pomocą e-maili do mieszkańców Klaudyna.

Poniżej przedstawiamy linki z autoprezentacjami ww. kandydatów.

Linki do autoprezentacji:

1. Kandydatka do Rady Gminy Stare Babice - Karolina Bielińska

2. Kandydatka do Rady Powiatu Warszawskiego Zachodniego - Małgorzata Skubiszak - Gołębiewska

3. Kandydat do Sejmiku Województwa Mazowieckiego - Jerzy Misiak

WZKlaudyn 03.11.2014 r.

Szanowni Państwo,
Do Stowarzyszenia Klaudyn wpłynęło podziękowanie za wieloletnią współpracę od byłego już Dyrektora Kampinoskiego Parku Narodowego Jerzego Misiaka.
Swoją służbę lasom (KPN) Jerzy Misiak zakończył we wrześniu 2014 r..
Dzięki wieloletniej współpracy z KPN mogliśmy realizować nasze cele statutowe oraz uczestniczyć w bogatej ofercie edukacyjnej.
My również serdecznie dziękujemy za lata owocnej współpracy.

Darz Bór    Dyrektorze.

Link:

- Podziękowanie Jerzego Misiaka

WZKlaudyn 31.10.2014 r.

Szanowni Państwo,
Co raz większe grono naszych mieszkańców jest zaniepokojone tym co się dzieje wokół wysypiska śmieci Radiowo. Odór zaczyna docierać w bezwietrzne dni w najbardziej odległe części Klaudyna. Dlatego też nie powinniśmy być obojętni wobec tych, którzy walczą o likwidację wszystkich instalacji związanych z gospodarką odpadami prowadzoną przez MPO. Wspierajmy aktywne w tej mierze Stowarzyszenie Czyste Radiowo, które na 7 listopada planuje kolejny protest w tej sprawie na placu Bankowym w Warszawie.
Poniżej link do ulotki zapraszającej.
Ponadto w drugim linku przedstawiamy artykuł dotyczący wysypiska Radiowo, który ukazał się dzisiaj 31.10.2014 r. w Gazecie Stołecznej (dodatek do Gazety Wyborczej).
Jednocześnie przypominamy zarówno pieszym jak i zmotoryzowanym mieszkańcom naszej wsi o zachowaniu szczególnej ostrożności w nadchodzące dni związane ze Świętem Zmarłych. Zwiększenie natężenia ruchu w tych dniach sprzyja nieszczęśliwym wypadkom, których można uniknąć pamiętając między innymi o ograniczonym zaufaniu do poczynań innych uczestników ruchu drogowego.

1. Ulotka informacyjna o proteście w dniu 07.11.2014 r.

2. Artykuł z GW z dnia 31.10.2014 r. nt. wysypiska Radiowo

WZKlaudyn 28.10.2014 r.

Szanowni Mieszkańcy Klaudyna,
Do wyborów pozostało nieco ponad 2 tygodnie a na nasz apel do kandydatów do władz samorządowychodpowiedział tylko Pan Krzysztof Kaliszewski, który jest kandydatem do Rady Powiatu Warszawsko Zachodniego z Komitetu Wyborczego Wyborców Inicjatywa Obywatelska "Pro Civitas". Poniżej link do autoprezentacji kandydata, który jest aktywnym członkiem grupy inicjatywnej mieszkańców Klaudyna w walce o zaprzestanie działania zarówno wysypiska jak i instalacji związanych z przetwarzaniem odpadów, które są zmorą naszej okolicy ze względu na powstający w procesach technologicznych odór i zanieczyszczanie środowiska naturalnego.
Mam nadzieję, że zaprezentują nam się również pozostali kandydaci do władz samorządowych i będziemy mieli możliwość ich osobistego poznania na spotkaniu z mieszkańcami Klaudyna.

Załącznik:

Kandydat do Rady Powiatu Warszawsko Zachodniego - Krzysztof Kaliszewski.

WZKlaudyn 20.10.2014 r.

Szanowni Państwo,

Poniżej, na prośbę autorów inicjatywy obywatelskiej prekazuję skany dokumentów związanych ze składowiskiem odpadów Radiowo. Wg przekazanych dokumentów znacząco zmieniono treść projektu uchwały Rady Gminy dot. nie przedłużania umowy z MPO. Posiedzenie RG między innymi w tej sprawie odbędzie się 23.10.2014 r..
Podajemy również link do strony onet na którym pokazano prtest mieszkańców Bielan przeciwko rozbudowie i eksploatacji instalacji do składowania odpadów:

http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/problem-mieszka...
(zaznacz powyższy adres, naciśnij prawy przycisk myszy i naciśnij Otwórz odnośnik)

Załączniki - linki do skanów:


Apel autorów inicjatywy obywatelskiej do mieszkańców Klaudyna

Plan sesji Rady Gminy

Projekt uchwały przeredagowany z projektu uchwały opracowanego przez inicjatywę obywatelską mieszkańców Klaudyna

Głos mieszkańca Kwirynowa w sprawie wysypiska odpadów RadiowoWZ
Klaudyn 20.10.2014 r.

Szanowni Mieszkańcy Klaudyna,

Po raz kolejny apelujemy o aktywny udział w wyborach samorządowych. Apel ten jest skierowany do osób, które mieszkają w Klaudynie ale nie są tutaj zameldowani. Istnieje możliwość udziału w wyborach bez konieczności zmiany miejsca zameldowania.
Poniżej załączamy skan informacji na ten temat oraz skany niezbędnych dokumentów do złożenia w Urzędzie Gminy Stare Babice.
Załączamy również informacje jakie ukazały się w dodatku do Gazety Wyborczej - Gazeta Stołeczna w dniu 17 i 18 października 2014 r..

Załaczniki - linki do skanów:


1. Informacja na temat udział

Wniosek o wpisanie do rejestru wyborców

Pisemna deklaracja o wpisaniu do rejestru

Informacje o instalacjach śmieciowych z Gazety Wyborczej.WZKlaudyn 17.10.2014 r.

Szanowni Państwo,

Już za miesiąc będziemy po raz kolejny wybierali nowe władze samorządowe. Na pewno chcielibyśmy wiedzieć kto chce nas reprezentować, chcielibyśmy wiedzieć jakie ma wykształcenie, doświadczenie zawodowe, stan rodzinny i przede wszystkim dlaczego chce być w tych władzach.
Bycie samorządowcem - radnym, wójtem, burmistrzem czy prezydentem to nie tylko zaszczyt, władza ale i obowiązek. Obowiązek przede wszystkim wobec wyborców, których najczęściej (jak pokazuje doświadczenie) szanuje się tylko w okresie przedwyborczym a potem o nich się zapomina.
Żebyśmy mogli świadomie oddać głos prosimy tych, którzy odważyli się kandydować (na radnego Rady Gminy z Klaudyna, na wójta naszej Gminy, do Rady Powiatu, do Urzędu Marszałkowskiego) o przedstawienie się i zaprezentowanie swoich programów wyborczych.
Postaramy sie również o zorganizowanie spotkania mieszkańców Klaudyna z tymi kandydatami.
Mamy również apel do mieszkańców - potraktujmy te wybory jako szansę wypowiedzenia się w jakim stopniu jesteśmy zadowoleni z tego co się dzieje w naszej wsi, gminie. Zróbmy też wszystko żeby móc zagłosować w naszej gminie, nawet jeżeli nie jesteśmy jeszcze tu zameldowani. Wykażmy się poprzez frekwencję wyborczą, że miejsce w którym mieszkamy nie jest nam obojętne.
Oczekujemy Państwa aktywności w dniu wyborów.
WZ


Klaudyn 16.10.2014 r.

Szanowni Państwo,

W dniu 16.10.2014 r. spotkaliśmy się z władzami Gminy Stare Babice na szczycie wysypiska Radiowo. Towarzyszyli nam również przedstawiciele dzierżawcy (MPO). Rzeczywiście wysypisko jest rekultywowane i można stwierdzić, że na dzień dzisiejszy nie jest głównym źródłem zaśmiecania otoczenia jak i rozprzestrzeniania się fetoru. Przedstawiciele władz gminy skupili się na kwestii oddziaływania na środowisko instalacji położonej na terenie naszej gminy tj. wysypiska śmieci. W czasie spotkania dochodziło do dyskusji czasami nawet w podniesionym tonie co do faktu rozprzestrzeniania się w okolicy fetoru. Najbardziej niepokojące jest stanowisko przedstawicieli MPO, którzy uważają, że mieszkańcy sami sobie są winni, że w tym rejonie się wybudowali (wskazywano na nowe inwestycje Bielan). Nie mają naszym zdaniem racji, ponieważ przed powstaniem wysypiska np. miejscowość Klaudyn jak i zabudowa w bezpośrednim sąsiedztwie ul. Arkuszowej już istniała. Nie zdają chyba sobie do końca sprawy z tego, że nigdy i nikt takich inwestycji w bezpośrednim sąsiedztwie miasta nie zaakceptuje.
W trakcie spotkania otrzymaliśmy wystąpienie Wójta Gminy Stare Babice do mieszkańców Klaudyna na temat wysypiska jak również kserokopię wystąpienia starosty Warszawsko-Zachodniego i wójtów gmin Stare Babice i Izabelina do Prezydent W-wy w sprawie uciążliwości instalacji na terenie Radiowa. Skany dokumentów poniżej. Ponadto przedstawiamy skan odpowiedzi Rady Gminy dla Stowarzyszenia Czyste Radiowo.

Wystąpienie Wójta Gminy Stare Babice do mieszkańców Klaudyna

Wystąpienie starosty i wójtów do Prezydent W-wy

Odpowiedź Rady Gminy Stare Babice dla Stowarzyszenia Czyste Radiowo
WZ
Szanowni Państwo,
Niniejszym informuję, że w dniu 16.10.2014 r. o godz. 14.00 radni z Rady Gminy Stare Babice będą wizytowali wysypisko śmieci Radiowo pod kątem zgodności jego użytkowania z planami rekultywacji.
Jednocześnie poniżej podaję link ze skanami dokumentów:
- wniosek Rady Sołeckiej do Wójta w sprawie propozycji inwestycyjnych na 2014 r.
- odpowiedź Wójta Gminy Stare Babice na projekt inicjatywy obywatelskiej uchwały w sprawie zamknięcia wysypiska Radiowo.
Na marginesie tych działań należy dodać, że władze gminy nie mogą ograniczać się do oceny oddziaływania na środowisko i mieszkańców Klaudyna tylko wysypiska położonego w granicach naszej gminy.
Fetoru nie da się rozdzielić zgodnie z granicami administracyjnymi. Gdyby nie było czynnego wysypiska nie powstałyby pozostałe instalacje, które pomimo tego, że położone są na terenie Bielan oddziaływują na nas, mieszkańców gminy Stare Babice.

Linki do dokumentów:

- Wniosek inwestycyjny Rady Sołeckiej

- Odpowiedź Wójta Gminy Stare Babice na projekt inicjatywy obywatelskiej uchwały w sprawie wysypiska Radiowo


WZSzanowni Państwo, Mieszkańcy Klaudyna,
W uzupełnieniu wcześniejszych informacji e-mailowych w załączeniu zamieszczamy skan Apelu Inicjatywy Obywatelskiej Mieszkańców Klaudyna W apelu tym informacja dot. projektu uchwały Rady Gminy Stare Babice nt. wysypiska oraz zaproszenie na protest organizowany przez mieszkańców Bielan.
Protest odbędzie się w dniu 30 września 2014 r.. Pomimo tego, że odbywa się on w godzinach pracy zapraszamy do udziału w nim wszystkich, którzy mają czas i mogą wesprzeć tę inicjatywę.
Akcja ta będzie dokumentowana między innymi przez POLSAT NEWS.
Przypominam - problem wysypiska i wykonanych tam instalacji przetwarzających odpady dotyczy nie tylko mieszkańców Bielan. Ten "smród" zaczyna otaczać również nasz Klaudyn.
Z atrakcyjnej podwarszawskiej wsi stajemy się śmietnikiem Warszawy, który dużym kręgiem zaczynają omijać potencjalni inwestorzy.
Najwyższy czas na działania Rady i Władz Gminy Stare Babice. Klaudyn to też Gmina Stare Babice.
I oby to nie były tylko przedwyborcze obiecanki, których mieszkańcy Klaudyna doświadczają od wielu lat....

Link do Apelu:

Apel Inicjatywy Obywatelskiej Mieszkańców Klaudyna.


WZKlaudyn 18 września 2018 r.

Szanowni Państwo,
Poniżej link do wycinanki z dzisiejszej Gazety Wyborczej w sprawie spotkania z wizeprezydentem W-wy, na którym wiodącym tematem była sprawa "wysypiska" Radiowo.

Link:
- Spotkanie z wiceprezydentem W-wy w sprawie "wysypiska" i fetoru.

WZ
Klaudyn 15 września 2014 r.

Szanowni Państwo,
Pamięta sceptyzm wielu mieszkańców i członków naszego Stowarzyszenia, kiedy włączaliśmy się w akcje protestacyjne wspomagające Stowarzyszenie Czyste Radiowo w sprawie zamknięcia zarówno wysypiska jak i pozostałych instalacji MPO zlokalizowanych w granicy Klaudyna i dzielnicy Bielany.
Niestety przetwarzane odpady i towarzyszący im fetor coraz częściej dotyka mieszkańców Klaudyna. Czują to zarówno mieszkańcy mieszkający bliżej wysypiska jak mieszkańcy dalszych ulic (np. Prokofiewa). Prawdopodobnie prace w kompostowni i segregatorowni odpadów idą pełną parą w godzinach nocnych i stąd nasilenie się nieprzyjemnych zapachów.
Niestety dobrych informacji brak.
Ze strony Stowarzyszenia Czyste Radiowo wiemy, że właśnie ostatnio Pani Prezydent m. st. W-wy wydała decyzję nr 663 z 7 sierpnia 2014 roku przedłużającą działanie instalacji użytkowanych przez MPO na Radiowie, w tym instalacji MBP (mechaniczno – biologiczne przetwarzania) do lipca 2018 roku, a pozostałych do lipca 2024 roku.
Co więcej, z analizowanego na gorąco tekstu Decyzji /Pozwolenia/ zmiana słowa z „przetwarzanie” na „wytwarzanie” pozwala na magazynowanie na terenie tych działek użytkowanych lub będących własnością MPO różnych kategorii odpadów, w tym chyba również niebezpiecznych,  w różnego typu beczkach, pojemnikach, kontenerach lub po prostu na pryzmach i stertach.
Więcej szczegółów i proponowane działanie na stronie Stowarzyszenia Czyste Radiowo, a tekst decyzji w załączeniu.
Linki do:

1. Decyzja w sprawie wydłużenia działania instalacji użytkowanych przez MPO

2. Odpowiedź przewodniczącego Rady Gminy Stare Babice w sprawie projektu uchwały obywatellskiej na temat wysypiska

Pozdrawiam

WZ

Klaudyn 12 września 2014 r.

Szanowni Państwo,
Na prośbę organizatorów wystąpienia mieszkańców Klaudyna i okolic w sprawie poprawy obsługi mieszkańców poprzez ziększenie częstotliwości kursowania autobusu nr 712 zamieszczam treść wystąpienia, odpowiedź Wójta Gminy Stare Babice oraz pismow z Zakładu Transporu Miejskiego.

Linki do treści dokumentów:

1. Pismo mieszkańców w sprawie kursowania autobusu nr 712

2. Odpowiedź Wójta Gminy Stare Babice


3. Odpowiedź ZTM WarszawaPozdrawiam WZ
Klaudyn 26 sierpnia 2014 r.

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Klaudyna,

Z inicjatywy obywatelskiej, której przedstawicielami są Panowie Krzysztof Kaliszewski i Robert Wieczorek skierowano do Przewodniczącego Rady Gminy Stare Babice projekt uchwały wraz z projektem uzasadnienia w sprawie nie wyrażenia zgody na przedłużenie najmu nr 138/2013 oraz o zamknięciu składowiska Radiowo z dniem 31 grudnia 2016 roku. Do wystąpienia dołączono listę z ponad 200 podpisami mieszkańców Klaudyna.
Inicjatywa ta jest następstem uciążliwości dla mieszkańców Klaudyna jak i mieszkańców dzielnicy Bielany.
Uciążliwością jest również działanie kompostowni jak i segretarowni odpadów. Niestety te zaklady działają na terenie dzielnicy Bielany i to samorząd Warszawy jest władny co do ich dalszej działalności w naszym sąsiedztwie.
Treść przesłanych dokumentów jet dostępna w poniższym linku.
Link: Projekt Uchwały Rady Gminy Stare Babice


WZ
Klaudyn 20.04.2014 r.

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Klaudyna,

Z okazji Święta Zmartwychwstania w imieniu Zarządu Stowarzyszenia Klaudyn życzymy dużo zdrowia, szczęścia, pogody ducha i samych słonecznych dni nie tylko w okresie świąt ale również w życiu codziennym.
Wszystkiego najlepszego
Życzenia:  WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

Zarząd
Klaudyn 10.04.2014 r.

Szanowni Państwo,
W imieniu Stowarzyszenia Radiowo zapraszamy na protest w dniu 14.04.2014 r., godz. 17.00 na placu Bankowym 3/5 w Warszawie.
Protest jest wynikiem braku reakcji władz centralnych i Warszawy na łamanie prawa w zakresie funkcjonowania Kompostowni Radiowo. Szczegóły w załączonym zaproszeniu.

Zaproszenie: PROTEST

WZ
Szanowni Państwo, Mieszkańcy Klaudyna,
Informujemy, że w dniu 10 kwietnia 2014 r. o godz. 14.00 przy wysypisku śmieci Radiowo, przy ul. Kampinoskiej, odbędzie się wyjazdowe posiedzenie Komisji Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Bezpieczeństwa.
Tematem spotkania będzie zapoznanie się Radnych działających w Komisji z realizacją umowy dotyczącej rekultywacji i ukształtowania składowiska odpadó w Klaudynie.
Zapraszamy chętnych do udziału w spotkaniu Komisji.

WZKlaudyn 19 grudnia 2013 r.

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Klaudyna, Członkowie Stowarzyszenia Klaudyn,

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego 201Stowarzyszenia Klaudyn życzę Państwu dużo zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności. Niech Mikołaj z prezentami zawita w każdym domu i niech wigilijne życzenia się spełniają.